אתם כאן:

התואר שלך לא חסר ערך

זה לא נדיר. אתה עושה תואר, מסיים אותו ומגלה את מה ששכחו להגיד לך על ״המסלול הבטוח״: הוא מבאס. אבל יש דרך לשחרר את הערך העצום בתואר שלך בכל זאת.
סביבת העבודה משתנה - בחברות רבות עברו לעבוד מהבית

זה מתחיל בערך המיידי של התואר. כשהיינו קטנים, תואר שווק לנו כמטבע עובר לסוחר. עם תואר תקבל משכורת גבוהה יותר, תתקבל לעבודות בכירות יותר, ותוכל לבחור עבודות טובות יותר ממבחר גדול יותר של משרות.

אבל המציאות שונה

אתה מגיש מועמדות למשרות סבירות, ומגלה שהתואר כבר לא מספיק – הם מחפשים ניסיון.

אחרי שבילית שנים בהשגת התואר, המציאות מנחיתה עליך את החדשות: כדי להפיק ממנו את התועלת שלשמה הוא נרכש, צריך להשקיע עוד חודשים (ואולי שנים).

וזה אפילו לא החלק המבאס.

החלק המבאס הוא שמתחילה להתבהר התמונה של איך חייך הולכים להראות. אם בעבר תואר היתה הבטחה לעבודה טובה. שהיתה הבטחה לחיים קלים, לקביעות, למשמעות, לסיפוק, עם זמן פנוי למשפחה ולבילויים. היום זה כבר לא ככה.

ואת זה מבינים רק כשמתבגרים. שיקרו לנו, כי תואר לא מבטיח היום כלום.

היום אורח החיים של בעלי תואר, לפחות בשנים הראשונות נראה אחרת לגמרי: עבודה משעממת ומדכאת, שמטרתה רק להוביל אותך למטרה הבאה: עבודה אחרת משעממת ומדכאת לא פחות, בשכר מעט גבוה יותר, שעדיין לא יספיק לך לחיים שבנית עליהם. כי עליית השכר לא מצליחה להדביק את עליית יוקר המחייה.

הכלכלה החדשה סגרה דלתות ופתחה אפשרויות חדשות. צפו בהדרכה של המרכז ליזמות.

נקודת האור

כן, יש אחת כזו.

וכדי לראות אותה צריך לעשות סוויצ׳ בראש – להבין שהעולם השתנה. פעם תואר היה המסלול הבטוח. הבטחה לאורח חיים מסויים, שבינתיים נעלם. משכורת אחת כבר לא מספיקה. עבודות מ-8 עד 17 כמעט לא קיימות. והחלום על בית פרטי בשרון נשאר חלום בלבד. אבל עדיין אפשר להשיג את כל אלה, הדרך פשוט השתנתה. הזדמנויות שנעלמו, התחלפו בהזדמנויות חדשות.

אז נכון שיוקר המחייה עולה. ערכו של תואר אקדמי נשחק. והחזר ההשקעה הופך למשתלם פחות ופחות. אבל במקביל, תהליך הגלובליזציה הושלם. האינטרנט הוא חלק בלתי נפרד מחיי היום-יום שלנו. ואנחנו מסתובבים בכיס עם מחשבים עוצמתיים יותר מהמחשבים ששימשו את נאס”א בשיגורי החלל הראשונים בשנות השישים.

חייבת להיות דרך להפיק מזה תועלת, נכון?

ואכן יש. הדרך הזו היא ה״תואר החדש״. ה״מסלול הבטוח״ החדש. ואם יש לך תואר, יש לך עדיין יתרון עצום על פני מי שאין לו תואר. אך המפתח הוא ההבנה שהתואר בפני עצמו לא מספיק. בדיוק כפי שסמארטפון חדש לא מספיק עד שתתקין בו את האפליקציות הנדרשות לך.

היתרון שלך כבעל תואר

רבים כבר יודעים היום שמקצועות חדשים צצים בימינו כמו פטריות אחרי הגשם. אושיות אינסטגרם, מנחי פודקאסטים, יזמי הייטק ועוד, שינו לחלוטין את עולם התעסוקה. אבל השינוי לא נשאר בשוליים. הוא השפיע גם על חברות ענק. שם הבינו שאיכות העובדים הוא הפרמטר המשפיע ביותר על הצלחת החברה. ושחשיבה יזמית, יצירתיות וחדשנות מעידות על עובד איכותי, שייזום ויקדם את החברה.

תואר כבר אינו דרישת סף בחלק מהתפקידים. אבל בהחלט משדרג את קורות החיים. כי תואר אקדמי מעיד על יכולת לימוד, סבלנות, התמדה, וגם על ידע בתחום של התואר. אבל חשיבה יזמית, יצירתיות וחדשנות אלו תכונות נדרשות, וכשהן מצטרפות לתואר שלך, הן מעלות את ערכו פי כמה.

מפגש עבודה במרכז הישראלי ליזמות דיגטלית, ת״א. הצטרפו עכשיו להדרכה ללא תשלום.
מפגש עבודה במרכז הישראלי ליזמות דיגטלית, ת״א. הצטרפו עכשיו להדרכה ללא תשלום.

איפה זה פוגש אותך?

לא משנה אם אתה רוצה להיות עצמאי או שכיר, לעבוד בסטארט-אפ או בתאגיד גדול, הדרישה לחשיבה יזמית היא מפתח להצלחה בעידן המודרני. כדי להישאר רלוונטיים בעולם כזה, אנו חייבים ״להתקין בראש״ את ה״אפליקציות״ הנכונות שייתנו לנו יתרון. לשנות את החשיבה שתואר בלבד יאפשר לנו את החיים שדמיינו כשהיינו ילדים. ולהוסיף לו ערך שישדרג את ערכנו בשוק העבודה.

במרכז ליזמות יצרנו הדרכה בשם ״4 מכונות הזמן״, שאנו מאמינים שהיא חובת צפייה עבור כל ישראלי. בהדרכה הזו אנחנו מנתחים את השינוי המתחולל בעולם. מפרקים לגורמים את ה״מסלול הבטוח״ הישן ומרכיבים את ״המסלול הבטוח״ החדש.

ההדרכה הזו נועדה לאפשר לך להתפרנס ממשהו שעושה לך טוב כבר עכשיו, באופן שמבטיח את העתיד שלך. אנחנו קוראים לזה ״מדריך לא שגרתי לפרישה בגיל צעיר באמצעות מקצוע שלא תרצה לפרוש ממנו״.

ההדרכה ניתנת לצפייה ללא תשלום לזמן מוגבל באמצעות קוד הקופון: JAR738.

Facebook
WhatsApp
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Email

פוסטים נוספים שיכולים לעניין אותך

הרשמה לניוזלטר

הרשמו עכשיו לניוזלטר של המרכז ליזמות וקבלו כמות עצומה של תכנים לימודיים בחינם

תאמו שיחה בחינם

לזמן מוגבל: קבל שיחת ייעוץ בחינם מצוות המרכז

הרשמו עכשיו לניוזלטר של המרכז ליזמות וקבלו כמות עצומה של תכנים לימודיים בחינם

מאשר את תנאי השימוש וקבלת עדכונים