אתם כאן:

מדריך: כך תעצבו לעצמכם חיים שלא תרצו לקחת מהם חופשה

״רציתי להגיד תודה על הפרסומות שלכם״ זה לא משפט שחברות ישראליות רגילות לשמוע. המרכז הישראלי ליזמות חושף את המתכון שגורם לישראלים להפסיק להתפשר על איכות החיים.
Screen Shot 2021-02-17 at 14.28.07

הפתגם הידוע אומר ״מצא משהו שאתה אוהב לעשות, ולא תעבוד יום בחייך״, אבל מעטים לוקחים אותו ברצינות. הסיבה היא שרובנו חיים את החיים שהעולם מכתיב לנו. הסטודנטים של המרכז ליזמות משנים את החשיבה הזו, ומודים בכל בוקר על היום שבו הם התחילו לקחת שליטה. הכירו את הסיפור שלהם (ושלכם).

הכירו מונח חדש: ״לייפסטייל דזיין״

זה מובן לנו מאליו שכאשר בונים בית, לא מתחילים מהלבנים והבטון. מתחילים מתכנית אדריכלית, והחכמים מבינינו גם מעצבים מראש, ומדמיינים את איך ייראה הסלון, איפה יהיה המטבח, ואיך ייראו החיים שלנו בבית.

אז למה אנחנו לא עושים את אותו דבר לגבי שאר אפיקי החיים שלנו? למה אנחנו ״זורמים״ עם מה שבא, כשיש לנו כל-כך הרבה שליטה על הפרטים הגדולים והקטנים של החיים שלנו, שמסבים לנו סבל או הנאה?

לפניכם מדריך קצר וראשוני בן 5 שלבים, שיעזור לכם לקחת את המושכות ולעצב לעצמכם חיים שמרגישים כמו חופשה – ואף פעם לא מאוחר להתחיל:

שלב 1: מינימום סבל – מקסימום הנאה

מבחינתנו העובדה ש-80% מהזמן שלנו הולך על פרנסה בכדי לאפשר את ה-20% שהולכים על הנאה, הוא לא הגיוני בעידן שאנו חיים בו. המטרה של לייפסטייל דיזיין היא אחת: להפוך את היחס, וליהנות מ-80% מהחיים שלנו.

הכלכלה החדשה סגרה דלתות ופתחה אפשרויות חדשות. צפו בהדרכה של המרכז ליזמות.

אז השלב הראשון הוא להגדיר את היעד הזה. אבל איך עושים את זה? ככה:

שלב 2: מי אני ומה אני?

בשלב הזה עלינו להכיר את האישיות שלנו בכדי להתאים לה את החיים שאנחנו מעצבים. ההמלצה שלנו היא לעשות זאת בשיטה פשוטה שדורשת רק מחברת או עמוד A4.

יזמים רבים מסבכים ומעמיסים על תכנון המיזם שלהם, ובכך מעכבים את ההצלחה
החיים שלכם לא יקרו מעצמם, מעט תכנון יהפוך אותם לחסרי פשרות. הדרכה מלאה ללא תשלום כאן.

המשימה היא פשוטה: רשמו בצד אחד של הדף את הדברים שאתם לא אוהבים בחיים שלכם (לעמוד בפקקים? הבוס? המשימות היומיות? הדירה שלכם? המיקום שלה?), ובצד השני את הדברים שאתם כן אוהבים (משהו ספציפי שאתם נהנים ממנו בעבודה אולי?)

צריכים עזרה לייצר רשימה ״מקצועית״ שתאפשר לכם ניתוח אמיתי? צפו בהדרכה המלאה של המרכז הישראלי ליזמות (היא ניתנת לזמן מוגבל ללא תשלום – נצלו את ההזדמנות!).

שלב 3: מפרקים ובונים מחדש את המונח ״פרנסה״

מכיוון ופרנסה היא החלק ששואב את מרבית הזמן והאנרגיה בחיים שלנו, זה החלק הראשון שחשוב לסדר.

אם לא תיהנו מהדרך שבה אתם מתפרנסים, לעולם תרדפו אחרי חופשה, ובלי לזכות בלוטו – תאלצו להתגעגע לימי החופשה שלכם מרבית השנה.

בשלב זה, אנחנו לוקחים את הרשימה שייצרנו, ומנסים להרכיב ממנה ״מקצוע חלומות״: מקצוע שמתלבש כמו כפפה על מה שאנחנו באמת אוהבים לעשות, ומאפשר לנו להשאיר בצד (או למזער למינימום ההכרחי – 5-20% מהזמן שלנו) את מה שאנחנו לא אוהבים לעשות.

מפגש עבודה ותכנון במרכז הישראלי ליזמות. הדרכה ללא תשלום כאן.

מקצוע חלומות שכזה מאפשר לנו לגור היכן שאנחנו רוצים לגור, לנהל אורח חיים שמתאים לנו, ולהרוויח את הכסף שאנחנו זקוקים לו בשביל לאפשר את רמת המחייה וסגנון החיים שחלמנו עליו.

מקצועות כמו ״יוטיובר״, ״צלם גלים״, ״מבקר רכבות הרים״, פודקאסטר, וכו׳ מוכיחים שאין גבול עד כמה הפרנסה שלנו יכולה להיות מותאמת אישית.

בהדרכת ״מכונות הזמן״ של המרכז ליזמות שניתנת כרגע לזמן מוגבל ללא תשלום, תמצאו דוגמאות רבות, מקרי מבחן ישראליים, וגם – הדרכה כיצד לעשות זאת בעצמכם.

שלב 4: ממירים משאבים לסיפוק, הנאה ובטחון (מעצב הפנים)

יניב לב-ארי, מנטור-על ששינה את חייהם של אלפי סטודנטים אצלנו במרכז, אומר ״איכות חיים היא פונקציה של היחס בין כמה כסף יש לך – לבין כמה זמן פנוי יש לך לבזבז אותו״.

אחרי שדאגנו לפרנסה שאנחנו נהנים ממנה, אנחנו ממשיכים להכיר את עצמנו ולומדים כיצד לנצל נכון את הכסף שאנחנו מייצרים ממנה. מקצוע חלומות מאפשר לנו לייצר בדיוק את הסכומים שאנחנו רוצים, ועכשיו חשוב שנדע איך להוציא אותם בכדי להיות באמת מאושרים.

כל חיים שתבחר/י – איך היית רוצה שהחיים שלך ייראו? הדרכת תכנון מלאה מהמרכז ליזמות ללא תשלום.

ישנם מחקרים רבים שמראים על מה כסף ״הולך לפח״ (במקום הראשון: יאכטה), ובאילו מקרים הוא מסב לנו אושר (בדרך כלל – חוויות). אבל בשורה התחתונה זה אינדיוידואלי מאוד. זה המקום להבין באיזה בית (או דירה?) אנחנו רוצים לחיות, באיזה אוטו אנחנו רוצים לנהוג, איך ייראו הסלון וחדר השינה שלנו, ואילו מקומות בעולם חשוב לנו לראות.

ולא פחות חשוב: עם מי אנחנו רוצים לחלוק את הכסף והזמן שלנו.

שלב 5: מחברים הכל יחד

עיצוב לייפסטייל הוא פרוייקט מתמשך. הרצונות והחלומות שלנו משתנים, מתבגרים ומתחלפים – ואיתם היעדים. אנחנו חיים בעידן שבו כבר אין דבר כזה ״עבודה ל-30 שנה״ (וטוב שכך), ובו אנחנו יכולים להיות מה שאנחנו רוצים.

האם כל הסיפור הזה זה ריאלי?

כן. לפניכם הודעה שנשלחה לאדם (מייסד המרכז ליזמות) ע״י טל הרשקוביץ, סטודנט צעיר וטרי:

דשג2

אנחנו מאמינים שהיכולת להתפרנס ולהשיג את המטרות הכלכליות שלך בכבוד ובגאווה, ובדרך מהנה שעושה לך טוב, היא זכות של כל אזרח, ופועלים במרץ כדי להביא כמה שיותר מכם לנקודה הזו.

כדי שהסיפור שלכם ייראה כמו הסיפור של טל, הצעד הראשון הוא לצפות בהדרכה המלאה ״4 מכונות הזמן״ שאנו מנגישים לזמן מוגבל ללא תשלום.

עלות ההדרכה המקורית 379 ש״ח, והיא ניתנת בד״כ בסכום סמלי לכיסוי עלויות הפרסום בלבד.

בחודשים בהן ההכנסות עולות על סכום ההוצאה, אנחנו מאפשר לקבל את ההדרכה ללא תשלום, כי אנחנו מאמנים שכל ישראלי חייב לראות אותה.

הרשמו עכשיו ללא תשלום כאן.

עדיין פה? מוזמנים לצפות בסרטון בן דקה שמעביר את מה שאנחנו מרגישים בנושא. אל תשכחו לאחר מכן להרשם להדרכה המלאה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email

פוסטים נוספים שיכולים לעניין אותך

הרשמה לניוזלטר

הרשמו עכשיו לניוזלטר של המרכז ליזמות וקבלו כמות עצומה של תכנים לימודיים בחינם

תאמו שיחה בחינם

לזמן מוגבל: קבל שיחת ייעוץ בחינם מצוות המרכז

הרשמו עכשיו לניוזלטר של המרכז ליזמות וקבלו כמות עצומה של תכנים לימודיים בחינם

מאשר את תנאי השימוש וקבלת עדכונים